Tournament Four Teams 2016 Ružomberok

17.05.2017 19:24

Mezinárodního turnaje RUŽA CUP, hraného na 2 x 20 minut hrubého času, se zúčastnili, celkem čtyři družstva: HK Ružomberok, KL Team L. Mikuláš, Sputnik Brno a Hobby Hokej Brno. Naši Slovenští kamarádi nám přichystali velmi přátelské prostředí v průběhu celého turnaje a po organizační stránce klapalo vše, tak jak mělo, za což patří pořadatelům velké poděkování.

1.

hokej Ružomberok

Branky a nahrávky: 34´Švaříček

Hobby Hokej: Bašus – Kubina, Vybíral, Šíma, Botlík, Krejčí  – Osička, Gajdoš J., Gajdoš Z. – Foltýn, Švaříček, Štelcl – Zámečník, Štaffa, Marek

Radko Křivinka (Hobby Hokej): Do utkání jsme nevstoupili vůbec zle, soupeři jsme se vyrovnávali v bruslení a v obranném pásmu jsme soupeře příliš před našeho brankáře nepouštěli. Do šancí jsme se však dostávali jen ztěží. Tlak soupeře však sílil a v polovině utkání třemi slepenými góly v rozmezí pěti minut rozhodl. Chlapci i přesto nesložili zbraně, bojovali až dokonce a dočkali se aspoň čestného, ale zaslouženého gólu.

2.

hokej klteam

Branky a nahrávky: 5´Štaffa

Druhé utkání je pro nás zklamáním. Na soupeře jsme určitě měli, ještě deset minut před koncem jsme drželi vedení a soupeře téměř k ničemu nepustili. Pak však jak kdyby nám došli síly a soupeř nás zcela rozebral. Škoda, že jsme z mnoha šancí za stavu 1-0 nedokázali alespoň jednu zužitkovat, pak se domnívám, že by jsme již utkání nepustili.

3.

hokej hc sputnik

Hobby Hokej: Bašus – Kubina, Vybíral, Šíma, Botlík, Krejčí  – Švaříček, Gajdoš J., Gajdoš Z. – Foltýn, Osička, Štelcl – Zámečník, Štaffa, Marek

V utkání se oba týmy dlouho drželi zpátky a soustředili se především na to neinkasovat. Postupem času však soupeř stupňoval tempo a ve druhé části nás zcela přehrál a svoji převahu ztvrdil čtyřmi brankami. Nutno podotknout, že úlohu jsme soupeři usnadnili naší nepřesnou rozehrávkou, pasivitou a špatnou organizací v obranném pásmu.

A co říci závěrem k celé akci?

Těší nás účast na události tohoto typu. Herně nám turnaj ukázal spoustu nedostatků – jak v bruslení, tak v dovednostech i samotném herním pojetí. Tyto nedostatky nebyly markantní, ale prostě byly vidět. Především ale nesmíme opomenout fyzickou kondici – koncovky všech utkání nám to jasně potvrdily a naše hra v této fázi vypadala opravdu bídně!. Všechny tyto nedostatky se budeme snažit v trénincích odstranit a připravit naše reprezentující družstva na další akce ještě mnohem lépe. Nejlepším hráčem našeho družstva byl bezpochyby útočník Ondřej Švaříček. V obraně potom podával stabilní výkony Petr Vybíral. Všem hráčům však děkuji za bojovnost, nasazení a snahu hrát hokej pokud jim síly stačily.