Jak začít hrát amatérský hokej :

Kdo nikdy nehrál  hokej, ten to nezná. Kdo, ale hraje, nebo by chtěl hrát ví, že se  jedná o docela těžkou věc. Obout si brusle a jít. To je to nejmenší. Je to myšleno tak, že si v první řadě je třeba najít partu, kam člověk zapadne, a bude přibližně na jejich úrovni. Nikdo totiž nemá 20 kamarádů, kteří doma suší výstroj (samozřejmě i brankářskou) a čekají jen na to, kdy se jim právě ty ozveš, zda si nejdete zahrát.

 Tak přesně tento problém jsem měl  i já, když jsem se rozhodl, že v 40letech začnu hrát  amatérský hokej. Po delším přemýšlení  co bych rád dělal krom sezení u PC , nebo TV, padlo rozhodnutí na tento obecně velmi náročný sport.

Někdo, kdo zná nějakého amatéra, co chodí hrávat hokej to má jednodušší. Stačí se zeptat jeho a někdy se přidat. Kdo však nikoho takového nezná tak jako já, je v dost bezvýchodné  situaci, protože najít alespoň 10 kamarádů - čekajících hokejistů jen tak, je těžké. Musí totiž splňovat předpoklady, že si budou chtít jít zahrát s vámi hokej, budou mít minimálně brusle a hokejky, budou se moci najednou ve stejný čas setkat spolu na ledě. Nemluvě o tom, že je třeba se tak setkat i za týden, za dva a tak dále.

Kromě toho  je velký problém najít si vhodný volný termín na zimním stadionu.
Prvotní úvahy svolávat lidi stejně šíleného  nápadu  přes Facebook a webovou stránku naprosto ztroskotal . Město Brno ač žije hokejem nemá takovou základnu amatérských  hokejistů, aby se dala dohromady partička začátečníků, kteří budou dál výkonnostně růst. Je tady plno bývalých hokejistů,  kteří skončili v juniorech,  do kterých by určitě začínající hobbík nezapadl.

Po prvotním martýriu při nákupu výstroje, kdy člověk laboroval s každou částí, nastal fatální problém – s kým a kde začít trénovat?

Na veřejném bruslení je přísně zakázáno používat puk a hokejku. Co teď ? Zima daleko, navíc používat výstroje v ceně cca 20tisíc na rybníku, to není to co jsem si představoval.

Nabídka hokejových tréninků pro amatéry je docela široká v Praze, ale jako vždy v Brně nic!
Obhlížení a vyptávání se na hokejových halách ovoce nepřineslo.
Zbývá už jen internet. Reklama žádná, ale po delší době vyhledávání pomocí Google vypadl  z internetu odkaz : www.hobbyhokej.cz .V celku jednoduchý web
 s informacemi o trénincích, kempech a článcích právě pro amatérské hráče. Stačí se jen zaregistrovat na trénink  a přijít. Ze začátku jsem měl trochu obavy, budu zvládat tempo, nebudu zavazet? No uvidíme.
Po příchodu do šatny jak mě čekala partička pohodových chlapíků v rozmezí věku 18 – 55let.Perfektní atmosféra při převlíkání do výstroje člověka utvrdila v tom, že se není  čeho bát. A taky nebylo – duo trenérů Křivinka, Husák
 kteří mají velké  zkušenosti s trénováním berou vždy ohled na méně zkušené hráče, ale nebrzdí  ty výkonnostně  zdatnější.

Uveřejnil : Topol