Průvodce začátečníka :

 

1. Hráč hokeje musí znát základní pravidla hry
 

Před vstupem na první trénink či zápas by měl každý začínající hokejista bez ohledu na svoji výkonnost znát základní pravidla ledního hokeje.

Zde platí známá poučka z básníků - se učit, se učit, se učit. Není nic horšího než když vám bude trenér něco říkat o ofsajdu, práci v útočném nebo obranném pásmu a vy nebudete vědět o čem se mluví.Určitě po vás nikdy nikdo nebude chtít poslední změny pravidel odsouhlasených IIHF nebo co je pravidlo 135 - zdržování hry.

Nicméně základní pravidla pro amatérský hokej, která se mírně liší od kontaktního je potřeba znát. V následujícím odkazu najdete ty nejdůležitější body, které vám pomohou při prvních krůčcích na hokejovém ledě.
Příručka amatérského hokejového hráče zde...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Bez lekcí bruslení se neobejdu

 

Děti, které začínají s hokejem cca v pěti letech, první rok až dva nedělají nic jiného než neustále bruslí. Pro začínajícího amatéra to platí stejně a možná jěště o něco víc, protože potřebuje v krátké době pojmout to o co ostatní usilují roky. Je potřeba si co nejrychleji osvojit základní bruslařské dovednosti a to především : VÝBUŠNOU JÍZDU VPŘED, JÍZDU VZAD, ZMĚNY SMĚRU JÍZDY, BRŽDĚNÍ A PŘEŠLAPOVÁNÍ.
Vrátíme se, ale na začátek k vlastnímu bruslení. Kdo umí nejlépe bruslit - no přeci krasobruslařky. A proto naši hokejový nadšenci, kteří potřebují zdokonalit své bruslařské dovednosti tak, aby nepřemýšleli co dělají nohy a měli čas rozmyslet co dělají ruce navštěvují kurzy bruslení na  T.J.Stadionu Brno.

Vše o lekcích bruslení pro dospělé najdete zde... 


 

3. Najděte si svoji hokejovou komunitu

Pro začínajícího hráče není úplně vhodné naskočit do zavedeného týmu nebo místní skupiny. Nejlepší je využít hokejovou školu pro amatéry jako je ta naše.

Zde se vám budou maximálně věnovat fundovaní trenéři s dlouholetou praxí. Máte na výběr velké množství akcí na míru ušitých vašim potřebám. Další velkou výhode je, že se setkáte s novými lidmi se stejným zájmem, se kterými budete možná trávit čas i mimo led.

Hokejové akce naší školy zde ...4. Hokejová výstroj

Takže rozhodli jsme se, že chceme začít s amatérským hokejem, nastudovali jsme pár důležitých pravidel a pouček, začali jsme navštěvovat kurzy bruslení a pro své úsílí jsme se rozhodli využít hokejovou školu pro amatéry hobbyhokej.cz
Na to abychom mohli 100% využít co hokejová škola nabízí musíme mit kompletní hokejovou výstroj. Jde nám především o bezpečnost! Přesto, že amatérský hokej je bezkontaktní je hokejová výstroj důležitá. Je jedno, jestli mám poslední model nejvyšší řady a nebo základní model. Důležité je chránit své zdraví před zbytečným zraněním.
Naše hokejová škola spolupracuje s firmou : hockeyzone.cz. Zde najdete jak v kamenné prodejně tak v e-schopu vše potřebné. Fundovaně poradí a vyberou vám to co pro vás bude nejlepší.


 

5. Bezpečnost především 
 

Správné vybavení, dodržování bezkontaktního hraní, respekt k trenérům, sudím, spoluhráčům a protihráčům - to vše vám zajistí bezpečný sport.

 

6. Buďte trpělivý a respektujte všechny na ledě

 
Nic dobrého není snadné. Buďte si jisti, že narazíte na mnoho překážek. A proto budete potřebovat velkou dávku trpělivosti a odhodlání.Nikdy nezapomeňte, že hokej je týmový sport a komunikace, podpora a respekt jsou stejně důležité jako puk a hokejka.
 

Uveřejnil: Polci