Hokejka CCM Ribcor 48K :

Zdravím všechny hokejové nadšence,

 

rád bych se s vámi podělil o dojem z nové hokejky  CCM Ribcor 48K .

Ještě před tím než popíšu jak a co, rád bych se vrátil rok zpátky, kdy jsem vybíral svoji úplně první hokejovou výstroj v životě.

Obecně výběr celé výstroje byl porod.

Asi tak jako každý začátečník jsem udělal zásadní chybu, která pak člověka stála o to víc peněz - a to, že jsem sáhl po střední až  základní řadě vybavení.
To jsem neměl dělat! Postupem času kdy už jsem vše začal používat na hokejových trénincích bylo jasné, že tudy cesta nevede. A začal jsem se ztrátou peněz (pro obchodníka ideální zákazník) vše vyměňovat za tu třídu nejvyšší, která hokejisty maximálně chrání, je vyrobena z moderních materiálů a váží co nejméně.

U jediného jsem váhal, a to u hokejky. Byl jsem ubezpečen, že pro amatérského hráče, který navíc začíná je hokejka nová a z jednoho kusu čirý nesmysl, a že to jsou vyhozené peníze. Proto jsem koupil hokejku skládanou z použitého shaftu nejvyšší řady firmy CCM a nové čepele.TOHLE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEDĚLEJTE !

Pokud člověk začíná jako já potřebuje nářadí na sport takové, aby mu pomáhalo v tom co se učí a ne, aby mu už tak těžké začátky znepříjemňovalo. Je to něco podobného jako když jsem se jako dítko za hluboké totality učil lyžovat na těžkých dřevěných lyžích značky Sulov Beta, učení šlo ztuha, trvalo dlouho oproti ostatním, kteří měli to štěstí a zkoušeli to na lyžích dovezených ze západu. Požitek z jízdy žádný, ale na posilování místo činky dobrý.

Se skládanou hokejkou je to dost podobné.Těžká čepel, bůh suď z čeho vyrobená, shaft zkrácený podle toho kde se originál zlomil, flex neodpovídájící reálu.

Čím víc je hokejka zkrácená tím je tvrdší, takže rázem z 85 je 100 a víc. Samozřejmě netvrdím, že díky hokejce, se kterou hraje nějaká hvězda NHL, budete hrát jako on. Co ale tvrdím je, že když začínající hráč udělá z pěti pokusů alespoň jedou vše co má, aby puk trochu letěl tak ta originální hokejka, a navíc taková jako je CCM Rebcor 48K, pomůže především k tomu, že padne gól a nebo se alespoň odlepí od země a trochu postraší golmana.

Vrátím se, ale k té nové hokejce CCM Ribcor 48K.

 

Vybíral jsem opravdu pečlivě po prosondování celého internetu padla volba na CCM Ribcor 30K. Na heurece je to nejoblíbenější hokejka. Bohužel a možná bohudík tento výběhový model ve flexu 85 a se zahnutím P29 už  na prodejně neměli a tak jsem si vzal její letošní nástupkyni 48K.

A už při prvním zvednutí bylo jasné, že to bude bomba! Lehká kolem 480gr, shaft zaobleného tvaru na hranách, perfektně padne do ruky. Grip lepí jak vteřinové lepidlo, v rukavici se ani nehne. Hokejka má všechny nové technologie jako nejvyšší model CCM Reckoner, mezi které patří POPMETRIX, 30Káčko má na sobě takové podélné vroubky tento nový model ma podélnou prohlubeň pomocí ní se přenáší energie švihu do puku. Musím říc, že i já amatérský hokejista cítím, že se mnohem míň při střele nadřu, a nebo když do puku jen tak plácnu má tendenci letět.To se vám u skládačky rozhodně nestane.

 
Hokejka CCM Ribcor 48k
 

Čepel je převzatá z modelu 30K SXX2 Blade.Velmi tvrdá, při střele nikam neuhýbá, užšího tvaru což je typičtější pro nejvyšší modely.Vyvážení je stejné jako u CCM Reckoner.Těžko říct v čem je rozdíl mezi 48K a Reckoner asi pouze ve váze, samozřejmě na úkor křehkosti.
 

Hokejka CCM Ribcor 48k
 

Pro nás hobíky je tahle hůl naprostý luxus. Už se teším na další hokejový trénink, nebo ještě lépe na zápas. Zábava s touto hokejkou je maximální.
 

Hokejka CCM Ribcor 48k
 

Napsal Topol.