Holeně ULTRA TACKS :

 

Tento rok jsem se stal hrdým majitelem nových chráničů holení  CCM Ultra Tacks. Rád bych se s vámi podělil o dojmy z tohoto výrobku.
Ale nejprve bych se vrátil k modelu, který jsem jimi nahradil.
CCM U+ CS byly moje první holeně v životě, které jsem si jako začínající amatérský hokejista koupil. Je to model už z roku 2012/2013, což jsem zjistil až po koupi. Bohužel technologie výroby, materiály a celková konstrukce odpovídají tomu, že už jsou čtyři roky staré.Teda ne, že by začínajícímu amatérskému hokejistovi neposloužily. Řekl bych, že svoji práci určitě zastanou a vydržely nejeden puk nastřelený při obraně naší branky. I přesto, že to byl v té době druhý nejvyšší model považuji je spíš za střední třídu, která určitě hobby hokejistovi postačí. Hlavním důvodem výměny byl jejich neustálý pohyb na noze směrem do brusle. Spodní část způsobovala, že se pravý ostrý okraj při pohybu po ledě dostával do brusle a cupoval vnitřní polstr. Což při cenovce bruslí přesahující 10tísíc člověka dost naštve. Po neméně drahé opravě padlo jasné rozhodnutí je vyměnit. Musím předeslat, že za rok neustálého laborování, nakupování a vyměňování znám veškeré prodejce hokejové výstroje ve městě Brně. Příště se můžete těšit na recenzi právě obchodů s hokejovou výstrojí, které jsem navštívil, jak jsou na tom s cenami, obsluhou, výběrem atd.
Vrátím se k výběru holení.  Kalhoty mám CCM Ultra Tacks, ramena také,  lokty jsem se nechal zlákat na Reebok 20K, ale vypadá to, že je prohodím taky za Ultra Tacks a holeně vybírám. Nejlepší je, když si tuto sestavu máte možnost vyzkoušet dohromady vč. bruslí. Proč? No protože jednotlivé díly dohromady chrání celé tělo a není nic horšího než když to do sebe nezapadá tím pádem vás to ideálně nechrání. Jenže jak to chcete praktikovat v obchodě? Ideální stav je, že si kupujete vše nové a pak to jde. V opačném případě si při výběru holení vezměte s sebou alespoň brusle. Dnes už jdu zásadně do nejvyšších řad. Amatérský  hokej je moje radost, a proto se musím ve výstroji cítit fakt příjemně a mít z toho dobrý pocit. Zjistil jsem a to dost draho, že pokud člověk kombinuje sestavu : ramena, lokty, kalhoty a holeně od různých výrobců nedobere se ideální sestavy, alespoň já se k ní nedobral.
Prošel jsem si Bauer a Easton, ale neseděly – UŽ ŽÁDNÉ EXPERIMENTY DODRŽÍM VÝBĚR POUZE ŘADY CCM ULTRA TACKS. U holení je dost důležité jak je člověk nosí : buď na jazyk a nebo za něj. I když Ovečkin to nosí dovnitř a ten ví jak a co,  mě se to zdá nelogické. Proč při nástřelu pukem riskovat poničení jazyka brusle když na maximální ochranou jsou právě určené holeně?

Holeně CCM ULTRA TACKS 
Jak vezmete do ruky CCM  ULTRA TACKS je hned jasné, že tady teda nikdo na materiálu nešetřil.  Ve všech ostatních dílech výstroje se výrobci snaží vše odlehčovat, u těchto holení masa plastu a vnitřního polstru nenechavá nikoho na pochybách, že vás chránit budou a to maximálně.
Mají dvě přezky, hlavní  na lýtko, která uzavře zadní díl chrániče tak, že nebudete mít problém ani s bočním nástřelem puku. Ta druhá, brání jakémukoliv pohybu chrániče na noze. Pásku už dlouho nepoužívám,  jen na suchý zip a to v tomto případě úplně odpadá – holeně se prostě nepohybují, drží jako přibité, krásně obepínaji brusli v předu i na bocích.Už žádné ničení bruslí!
Celá konstrukce je z anatomicky tvarovatelného pružného plastu, boční chrániče lýtka a okolí kolene ze 
speciální HD pěny.
Tak jako celá řada CCM Ultra Tacks je i tento díl výstroje opatřen inovativní technologií D30, v tomto případě je jako polstrování jamky kam zapadá kolenní kloub.

Technologie D30 CCM

Patentovaný systém D30 absorbuje do sebe veškerou energii nárazu a nepouští ji dál do těla. Holeně jsou to opravdu parádní, maximální ochrana, pohyblivost, nové technologie a špičkový design. Musím říct, že z tohoto dílu výstroje mám asi největší radost.
Vřele všem doporučuji. Jen kdyby byly o trochu levnější. Ale za  těch pár peněz na víc rozhodně stojí.

 Napsal  Topol